Serwis z informacjami dla kobiet

Zdrowa dieta dla dorosłej kobiety
Jako dojrzała kobieta winnaś wiedzieć, że choć wspólnie z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne kompozycje odżywcze pozostaje niezmienione. Zdrowe żywienie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie dobrej równowagi składników odżywczych,
•    zrównoważenie przyjmowanych kalorii oraz spalania ich przez przyjmowaną aktywność.

serwis dla kobiet

Zdrowe odżywianie może pomóc w zapobieganiu lub ewentualnie opóźnianiu kłopotów zdrowotnych, które stają się coraz częstsze z wiekiem. Sztampowe trudności zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę rodzaju 2, schorzenia serca, raka, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) oraz zaparcia – a słuszna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może znacznie zminimalizować niebezpieczeństwo ich wystąpienia.

O czym dorosła kobieta ma obowiązek pamiętać komponując dietę?
W wieku średnim przede wszystkim wypada jeść świadomie. W każdym calu nie ma miejsca na mniej odżywcze, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe bądź wysokocukrowe jedzenie, bo już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak niegdyś.
Jeżeli pragniesz zadbać o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – konsumuj obszerną gamę artykułów spożywczych. Muszą one obejmować wszelkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej przypuszczalne, iż zjesz za sporo lub też za mało tego, czego Twój organizm wymaga.
Jedz też co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest uzyskać wszystkie niezbędne składniki kaloryczne w ramach jednego lub ewentualnie dwóch pokarmów. Zresztą nawet są badania, które w pokazują, że osoby jedzące śniadanie oraz ogólnie spożywające regularne posiłki dużo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, lub ewentualnie zdrowa i wyglądaj bajecznie!